Dilek Kapanadze

Dilek KAPANADZE, İstanbul Çemberlitaş Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra derece ile girdiği Boğaziçi Üniversitesi İngilizce ve Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden 2007 yılında Bölüm Birinciliği ile mezun olmuştur. 2007-2009 yılları arasında kazandığı bursla Bilkent Üniversitesi’nde hem Yüksek Lisans hem de Pedagojik Formasyon bölümlerini Bölüm Birincisi olarak tamamlamıştır. Yüksek Lisans sürecinde, akademik çalışmalarına kazandığı Fulbright bursu ile Amerika’da Iowa State Üniversitesi’nde devam etmiş, aynı zamanda yine Amerika’nın Iowa eyaletinde Boone High School isimli okulda İngilizce, İngiliz/Amerikan Dili ve Edebiyatı öğretmenliği görevlerini tamamlayıp yine aynı nedenlerle, Amerika’nın Washington ve Chicago eyaletlerinde de derslerde bulunmuştur. Dil öğretimi alanındaki Doktora çalışmasının da son aşamasındadır.
Konular: İngilizce

2009-2015 yılları arasında, ülkenin seçkin özel okullarından ikisinde Yöneticilik, Öğretmenlik, Uluslararası Programlar Koordinatörlüğü, Uluslararası Programların dil öğretimi alanında Bölüm Başkanlığı, Uluslararası Programlar Dil Öğretmenliği, Yaratıcılık-Sportif Faaliyetler-Sosyal Sorumluluk Bölümü Koordinatörlüğü, Proje Yürütücülüğü görevlerinde bulunmuştur.

2014 yılı sonundan itibaren yurtdışında yaşamakta ve öğretmenlik görevine orada devam etmektedir.

9.5 yıldır sınıf ortamında ve uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirdiği dil öğretmenliği deneyimlerini akademik çalışma ve araştırmalarla desteklemektedir.


Yorumlarınızı paylaşın

En az 4 karakter